Kamera termowizyjna Mobotix M16

bezpieczeństwo w czasach KORONAWIRUSA COVID-19!

Firma Konica Minolta to nie tylko urządzenia drukujące czy oprogramowanie do obiegu dokumentów, ale też nowoczesne urządzenia poprawiające bezpieczeństwo. Jednym z nich jest kamera M16TB firmy Mobotix. Na początku 2016 roku Konica Minolta zakupiła większościowy udział w firmie MOBOTIX, będącej wiodącym producentem inteligentnych systemów Video IP. Dzięki tej inwestycji zapewniamy rozwiązania nowej generacji bezpieczeństwa i nadzoru.

Wychodząc naprzeciw aktualnym zagrożeniom, firma SDS Polska wraz Konica Minolta opracowały system oparty o kamery termowizyjne Konica Minolta - MOBOTIX M16TB, które wykorzystywane są do systemu wykrywającego osoby z podwyższoną temperaturą w ruchu. Kamery te mogę być też wykorzystane w przyszłości do nadzoru obiektów, wykrywania podwyższonej temperatury u pracowników – np. grypa, zabezpieczenia przeciwpożarowego, czy do zwykłej ochrony obiektu. Jeżeli ten temat jest interesujący to serdecznie zapraszamy do kontaktu.

 


Nowa seria modeli kamer wyposażonych w technologię radiometrii termicznej umożliwia automatyczne generowanie alarmów, gdy temperatura spadnie poniżej lub wzrośnie powyżej zdefiniowanych granic lub przedziałów wartości. To kluczowa funkcja w przypadku wykrywania źródeł anomalii podczas mierzenia temperatury osób wchodzących do zakładu pracy. Na podstawie tzw. okien TR lub kompletnych danych z czujników można skonfigurować nawet 20 różnych zdarzeń uzależnionych od temperatury w zakresie pomiarowym od -40 do +550°C z dokładnością do 0,1°C na piksel. Dzięki przesyłowi obrazu na żywo z kamery termowizyjnej KM - MOBOTIX np. do stanowiska dyspozytorskiego możliwe jest planowanie kolejnych kroków interwencji. Pozwala to niwelować niebezpieczne sytuacje.

Jesteśmy jedną z nielicznych firm, która dzięki innowacyjnej technologii skupia się na bezpieczeństwie i ochronie ludzkiego życia, zabezpieczając zdrowie pracowników, ale również klientów odwiedzających dana firmę. Przez co taka firma otrzymuje większe zaufanie społeczne.

Jako firma w trosce o Państwa bezpieczeństwo i komfort psychiczny, wszelkie realizowane przez nas zlecenia wykonujemy z zachowaniem i przestrzeganiem obowiązujących zasad higieny i norm bezpieczeństwa. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i w trosce o realizacje Państwa potrzeb, proponujemy rozwiązanie, które spełni wszelkie standardy bezpieczeństwa, czyli telekonferencje, bądź wideokonferencje, która pozwoli uzyskać Państwu szereg informacji na temat danego produktu, który oferujemy